The Witcher Dizisinin Konusu Nedir?

The Witcher dizisinin konusu, bu diziyi henüz izlemeyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Peki, The Witcher dizisinin konusu nedir? The Witcher kaç bölüm? The Wither oyuncu kadrosu ve oyuncuların rolleri nelerdir?

23.03.2021-16:26 - (Son Güncelleme: 20.06.2021-12:39)The Witcher Dizisinin Konusu Nedir?

The Witcher, yayınlandığı günden itibaren dikkatleri üzerine çekmiş ve Netflix Türkiye'de en çok izlenen diziler arasına girmiştir. Hal böyle olunca, diziyi izlemeyenler tarafından merak konusu olmuştur. Kostüm ve oyuncu seçimiyle, çekim teknikleriyle ve kurgusuyla ön plana çıkan The Witcher hakkındaki detayları derledik.

THE WİTCHER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Thw Witcher dizisinin konusu; büyünün, cadıların ve doğaüstü garip yaratıkların cirit attığı bir dünyada geçmektedir. Dizinin ana karakteri Rivyalı Geralt ise canavar avıyla hayatını devam ettirmeye çalışan güçlü bir cadıdır. Önemli karakterlerden Vengerbergli Yennefer, gittikçe güçlenen bir büyücüdür. Prenses Ciri de büyük gizemleri bünyesinde barındıran, dünyayı kökünden değiştirebilecek kudrete sahip bir karakterdir.

Dizinin konusuna gelecek olursak; The Witcher, Nilfgaard adındaki bir krallığın diğer krallıkları hakimiyeti altına alarak egemen bir güç olma düşüncesini ele alıyor. Bu krallığın kralı Cahir'in düşüncelerinin önündeki tek engel Prenses Ciri'dir. Cahir, bir yandan savaşlarla krallığını büyütmeye çalışırken diğer yanda prensesi aramaktadır.

Birinci sezonu geride kalan dizinin ikinci sezonunda Geraldt, Yennefer ve Ciri bir araya gelerek Nilfgaard'a karşı birlikte savaşmanın yolunu bulmaya çalışacaklar.

THE WİTCHER KAÇ BÖLÜM?


The Witcher dizisinin 1. sezonu 8 bölümden oluşmaktadır. The Witcher 2. Sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında yapımcı ve Netflix platformu kanadından net bir bilgi gelmemiştir. Ancak 2. sezon onayı alan dizinin, 2021'in ikinci yarısında ekranlara geleceği konuşulmaktadır.

THE WİTCHER OYUNCU KADROSU VE ROLLERİ

Hanry Cavill (Rivyeralı Geraldt): Özel yeteneklerle bezenmiş bu karakter tam bir canavar avcısıdır. Ancak aykırı olduğu için toplum tarafından sevilmez. Bu nedenle herkesten uzakta kendi halinde yaşar. Geralt, hayatının değişiminin doğacak bir kız çocuğuna bağlı olduğuna inanır ve onu aramaya başlar.

Freya Allan (Prenses Ciri): Özel yeteneklere sahip bir prensestir. Ülkesi, Nilfgaard tarafından işgal edilir ve prenses Ciri, buradan Geraldt’ı bulmak için kaçar.

Anya Chalotra (Vengerbergli Yennefer): Büyücü okulunda özel olarak yetiştirilen bir büyücüdür. Bir krallığa danışman olarak atansa da, görevini başaramaz ve Nilfgaard’a karşı birlik olan büyücülerle birlikte savaşır.

Joey Batey (Jaskier): Mandoliniyle, şarkılar söyleyen bir gezgindir. Geraldt’a birlikte gezerek, onun savaş hikayelerini anlatarak, meşhur olmasını sağlıyor.

Bu dört ana karakter dışında: Eamon Farren (Cahir),MyAnna Buring (Tissaia de Vries),Mimi Ndiweni ( Fringilla Vigo),Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig),Mahesh Jadu (Vilgefortz) dizide rol alıyorlar.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar