Teravih namazı kılmak kaç dakika sürer? Teravih namazı kaçta başlar, kaçta biter?

Ramazan Ayı ile birlikte en çok gündem olan konulardan bir tanesi'de namaz kılmak.Ramazan boyunca kılınacak olan Teravih namazı ,ne kadar sürede kılınır?sorularıyla merak konusu oldu. Sayfamızın'da devamında Teravih namazıyla ilgili paylaşımımız bulunmaktadır.

01.04.2022-22:20 - (Son Güncelleme: 01.04.2022-22:20) Teravih namazı kılmak kaç dakika sürer? Teravih namazı kaçta başlar, kaçta biter?

Ramazan ayı boyunda ister Cami' lerde isterseniz evinizde tek başına kılabileceğiniz Teravih namazı gündemde durmaya devam ediyor.Teravih namazının saati ve kaç rekat kılındığı? kaç saat sürdüğü Müslüman vatandaşlarımız tarafından merak konusu.

Teravih Namazı kaç rekattır ? Kılınması kaç saat sürmektedir? 

İlk teravih namazı 1 Nisan akşamı,İstanbul'da saat 20.57 'de , Ankara'da 20.39'da ,İzmir'de ise 20.59'da kılınmaya başlamıştır.Ramazan ayı boyunca,yatsı Nazamazı'nın arkasından kılınacak olan bir namazdır.Oruç tutan veya tutamayan her kişi bu namazı kılabilmektedir.Teravih namazı ,yatsı namazından sonra 20 rekat olarak kılınır. Her 2 rekat'ta veya 4 rekat'ta bir selam verilerek namaz kılınır.Rahatsızlığı olan kişiler teravih namazını kılarken zorlanırsa eğer 8 rekat olarak'ta kılabilirler.Bu namaz yatsı namazından önce kılınmaya kalkılsa caiz değildir.Vitir namazını'da teravihin bitiminden sonra ilave olarak kılabilirsiniz.

teravih namazı

 Teravih Namazı Kaç Saat Sürer ?

Teravih namazı 20 rekat olduğu için ,Her bir rekatta 1 dk zaman harcadığımızı varsayarsak,teravih namazı toplam 20 dk'da tamamlanmaktadır.On rekatlık yatsı namazıyla birlikte yaklaşık 45 dk kadar sürede namaz kılınmaktadır. 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal