Facebook'un kuran ve CEO'su olan Mark Zuckerberg, kendi hesabından, Amerika Birleşik Devletlerin'deki Charlottesville olayları hakkında bir paylaşım gerçekleştirdi.

"NEFRETİN KAYNAĞINI ANLAYAMIYORUM"

Mesajında Yahudi kökenli olduğunu ifade eden Zuckerberg, dünyadaki nefretin kaynağını anlayamadığını açıkladı: "Pek çok insanın kendisine bu nefretin kaynağını sorduğunu ve bir Yahudi olarak ben de yaşamımın büyük bir kısmında bunu sorguladım. Hala neo-Nazilerin ve beyazların üstünlüğünü savunanların yanlış şeyi savundukları gün gibi ortadayken bunu savunmak zorunda kalmak utanç verici.'' dedi.

Öte yandan artık Facebook kullanıcıları için internet kotasının çabucak bitmemesi adına veri tasarrufu yapılabilme imkanı sunacak.

FACEBOOK ARTIK CEBİNİZİ DÜŞÜNECEK

Facebook uygulamasının yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları, kendiliğinden oynatılan videoları sebebiyle veri kotasının bir anda bitmesine sebep olmaktaydı. Bu nedenden ötürü facebook kullananlar için bu olay problem yaratan bir durum olarak karşımıza çıkmaktaydı. Artık Facebook kullananları bu problemden kurtaracak bazı yöntemler bulunuyor.

Geliştirilen sorun çözme problemleri üzerinden videoların otomatik olarak yürütülmesini devre dışı bırakılması planlanıyor. Veri tasarrufu seçeneğini aktifleştirerek ve fotoğraf, videoları HD yükle seçeneğini devre dışı kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.Bununla beraber Facebook için geliştirilen bu yöntemler sayesinde internet kotanızı çok daha tasaaruflu bir şekilde kullanmanız mümkün olacak.

Öte yandan Facebook ABD'li sosyal medya şirketi Facebook, e-ticaret firması Amazon'u geride bırakarak, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük şirketleri arasında 4'üncü sıraya yükseldi.