Çinli akıllı telefon tedarikçilerin biri olan ZTE, şu sıralar bi hayli tempolu bir çalışma içinde. Yeni çıkaracağı orta bütçeli modellerin yanında, Nubia şirketinden satışa sunulan Z17 için de hummalı bir çalışma içerisinde olan firma -tempolu zamanlar geçiriyor. Özellikle orta segment modellere ağırlık veren ve dünya pazarında güçlü bir yerde olan ZTE’nin yeni bir akıllı telefon üstünde çalıştığı ortaya çıktı.

Çinli üreticinin şu günlerde satışa çıkarmayı düşündüğü ZTE A2018, geçtiğimiz ay sonu Çin’in sertifikasyon kurumu TENAA’da da görüntülenmişti.ZTE A2018, TENAA’da görünmesinin ardından geçtiğimiz günde Benchmark’ta meydana çıktı.

Akıllı Telefonun Benchmark’ta ortaya çıkmasıyla birlikte özellikleri de belli oldu. ZTE A2018 gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 820 yonga setinden olacak. GPU şeklinde Adreno 530’dan olacak olan akıllı telefon sistemini 4GB RAM ile desteklemesi bekleniyor. 128GB’lık dahili depolama alanına sahip olan telefonda 12MP’lik ana kameraya 8MP’lik ön kamera aşlik edecek.

2560×1440 piksellik 5.5 inçlik bir ekranla gelecek olan ZTE A2018’in kutudan ilk çıktığında Android 6.0.1 ile çalışması bekleniyor.