Zoom'un Geliri Yüzde 458 Arttı

Korana virüs salgınından sonra oldukça popüler olan dijital toplantı uygulaması Zoom, yılın ikinci çeyreğinde gelirini yüzde 458 arttırdı.

Zoom'un Geliri Yüzde 458 Arttı

Tıpkı Amazon gibi pandemi dönemini fırsata çeviren şirketlerden biri olan Zoom, yılın ikinci çeyreğindeki ekonomik tablosunu paylaştı. 2020’nin ilk 3 ayında 328.2 milyon dolar gelir elde eden Zoom'un ikinci çeyrek geliri 663,5 milyon dolar oldu. Bu geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 458 artış anlamına geliyor.

SALGIN BAŞLAYINCA ONLİNE TOPLANTILAR ARTTI

İnsanların evden çalışmaya başlaması ile birlikte ise online toplantılar yapabileceğiniz uygulamalar kısa süre içinde hatırı sayılır bir popülariteye ulaşmış durumda. 

O uygulamalardan en dikkat çekici olanı Zoom. 9 yıl önce kurulan ve Aralık 2019’da 10 milyon kullanıcıya hizmet veren uygulama kısa sürede 300 milyon kullanıcı rakamına ulaşmış durumda.  

 

HİSSELERİ YÜZDE 27 YÜKSELDİ

Sonuçların açıklanması şirketin Nasdaq Endeksi'nde işlem gören hisselerini de deyim yerindeyse uçurdu. Dün yüzde 9'a yakın yükselen Zoom hisselerindeki bugün açılış öncesinde işlemlerdeki yükseliş yüzde 27'yi aştı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR