En çok tıklanan video paylaşım sitesi sürekli güncellendiği için dikkatlerin odağı haline geldi. Eğer bir videoyu sizinle birlikte kaç kişinin izlediğini merak edenler, artık bu bilgiye platformun mobil uygulamasında erişebileceksiniz. Şu an sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen bu özellik, sadece küçük bir sayaç olsa da YouTube'un sosyal deneyimine katkı sağlaması planlanılıyor.

Google, Android için, YouTube mobil uygulamasını indirip kullananlara yönelik yeni bir özelliğin hazırlanması peşinde. YouTube, mobil kullanıcılarına ilişkin bir yeni özelliğin daha test çalışmalarına başladı.

Google, Android için YouTube mobil uygulamasında anlık izleme sayacı üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu yeni özellik, sunucu taraflı olarak test ediliyor ve anlık olarak sizinle beraber kaç kişinin daha aynı videoyu izlediğini gösteriyor.

Genel websitesinde abone sayacı ya da canlı yayınları genel olarak kaç kişinin izlediği gibi özellikler belirtiliyor. YouTube'un mobil uygulamasında geröekleştirilen anlık izlenme sayacı ise diğer benzerlerine nazaran kullanıcılarına daha değişik ve özel yenilikler hazırlıyor. Video başlığı altında ve beğen ile beğenme tuşlarının üstünde yer alan bu sayaç, dikkat dağıtmaması nedeni ile küçük ve açık renkte organize edilmiş.