FETÖ liderinin diziler üzerinden mesaj gönderdiği geçmiş dönemde defalarca gündeme gelmiş konu basında geniş şekilde yer almıştı. Dönemin FETÖ yayın organlarından STV'de yayınlanan ve Karlov Suikastiyle birebir benzerlikler taşıyan ''Nizama Adanmış Ruhlar'' dizisinin iki yıl önce yayınlanan bölümündeki sahne de Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşmüş, onlarca yayın kuruluşu ve gazete tarafından haberleşitirilmişti. 

FETÖ'CÜLER EMRETTİ, YOUTUBE UYARI YAPMADAN KAPATTI

YouTube, Türkiye’deki birçok basın kuruluşu tarafından haberleştirilen ve binlerce YouTube kullanıcısı tarafından paylaşılan söz konusu video hakkında ESMEDYA bünyesindeki 24 TV’yi hedef aldı ve FETÖ’ye bağlı Küre TV tarafından yapılan sözde telif şikayeti sonrası hiçbir uyarı yapılmaksızın binlerce takipçili kanalı sansürledi.

TELİFLİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN TÜM GÖRÜNTÜLER HALA SOSYAL MEDYADA

Telif hakkı bahanesiyle şikayet edilen görüntüler birçok yayın kuruluşu tarafından kullanılmasına rağmen YouTube’un özellikle 24 TV’yi hedef alması ise açık bir sosyal medya operasyonuna işaret ediyor.

ABD MERKEZLİ KÜRE TV AHTAPOTUN PROPAGANDA ARACIYDI

2014 yılında FETÖ'nün yapılanmalarına yönelik soruşturma kapsamında Zaman Gazetesi, Samanyolu TV, Cihan Haber Ajansı gibi pek çok FETÖ propagandası yapan kuruma el konularak kayyum atanmış, bu kurumlar sonrasında kapatılmasına karar verilmişti. Merkezi ABD’de bulunan Küre TV de FETÖ’cü kuruluşlara propaganda videoları sağlayan kuruluşlar arasında yer alıyordu.

FETÖ'NÜN SKANDAL MEDYA OPERASYONUNA KINAMA

Sansür sonrası Uluslararası Medya Erformasyon Derneği Sosyal Medya hesabından attığı tweet ile Youtube'un skandal kararını kınadı.

Kaynak: Star