Google, Android için, YouTube mobil uygulamasını indirip kullananlara yönelik yeni bir özelliğin hazırlanması peşinde. YouTube, mobil kullanıcılarına ilişkin bir yeni özelliğin daha test çalışmalarına başladı.

Google, Android için YouTube mobil uygulamasında anlık izleme sayacı üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu yeni özellik, sunucu taraflı olarak test ediliyor ve anlık olarak sizinle beraber kaç kişinin daha aynı videoyu izlediğini gösteriyor.

Genel websitesinde abone sayacı ya da canlı yayınları genel olarak kaç kişinin izlediği gibi özellikler belirtiliyor. YouTube'un mobil uygulamasında geröekleştirilen anlık izlenme sayacı ise diğer benzerlerine nazaran kullanıcılarına daha değişik ve özel yenilikler hazırlıyor. Video başlığı altında ve beğen ile beğenme tuşlarının üstünde yer alan bu sayaç, dikkat dağıtmaması nedeni ile küçük ve açık renkte organize edilmiş.

Diğer yandan, WhatsApp, sohbetlerde gönderilen YouTube videolarını izlemeye çok daha kolay hale getirecek güncel bir özellik deniyor. Bu güncel özelliği gösteren görüntüler basına yansıdı.

Sızdırılan güncel görüntüler, popüler uygulamaya güncel bir YouTube özelliğinin geleceğini şimdiden belli etti. Bu güncel özellik sayesinde uygulamdan çıkmadan, kullanıcılar direk WhatsApp'tan YouTube videolarını izleyebilecekler.