Youtube bazı videoların reklam geliri elde etmeye uygun olmadığını ve bunun içinde kısıtlamalara gideceği kararını aldı.

YOUTUBE BUNDAN SONRA UYGUNSUZ İÇERİĞE ÖDEME YAPMAYACAK

Youtube’da bazı videoların reklam geliri elde etmek için uygunsuz videoların yüklenmesi Youtube’ı harekete geçirdi. Youtube bundan sonra reklam geliri elde etmek için uygunsuz video yükleyenlere ödeme yapmayacağını duyurdu.

YOUTUBE YENİ İÇERİK YÖNERGELERİNİ YAYINLADI

Youtube Yeni içerik oluşturucu kurallarına göre Reklam verenlerin rahatsız olacağı ya da uygunsuz bulacağı videolara, artık para ödemeyecek. Yeni yönergedeki değişiklerde artık reklam verenlerin hangi tür içerik istediklerini de belirtecek.

YOUTUBE DAHA SERT VE KURALCI YAPIYA BÜRÜNÜYOR

Youtube’dan alınan yeni kararlara göre Youtube’da artık nefret söylemi, aile birliğine zarar, kin ve nefreti ateşleyen videoların yer almayacağını ve bu tür videoların yüklenmesi halinde bile her hangi bir ücret ödemesi yapılmayacağını duyurdu.ve bu tür içeriklere karşı daha sert bi tavır sergileneceğini belirtti. Ayrıca  YouTube, İçerik Oluşturucu Akademisi'nde, reklam verenlerin ilgisini çekmek için içerik oluşturuculara yardımcı olacak yeni bir sistem getireceğini de açıkladı.