YouTube 180 Derecelik Videoları Tanıttı

VR180 adlı yeni biçim, gözlükle ve gözlüksüz izlenebiliyor.

YouTube 180 Derecelik Videoları Tanıttı

YouTube'a göre, 360 derecelik videoların büyük kesiminde  sadece ilk 90 derecelik bölgeye bakıyorlar. Bu sebeble video gönderim sitesi, VR180 isimi verilen ve 360 derecinin içe çekiciliği ile düz videoların pratikliğini birleştiren bir biçimi destekleyeceğini açıkladı.

Bu videolar 360 derecelik videolar dörde bölünerek yapılıyor ve isimi üzerinde olduğu gibi 180 derecelik bir görüş açısıyla izleniyor.

YOUTUBE YENİ İÇERİK YÖNERGELERİNİ YAYINLADI

Youtube Yeni içerik oluşturucu kurallarına göre Reklam verenlerin rahatsız olacağı ya da uygunsuz bulacağı videolara, artık para ödemeyecek. Yeni yönergedeki değişiklerde artık reklam verenlerin hangi tür içerik istediklerini de belirtecek.

YOUTUBE DAHA SERT VE KURALCI YAPIYA BÜRÜNÜYOR

Youtube’dan alınan yeni kararlara göre Youtube’da artık nefret söylemi, aile birliğine zarar, kin ve nefreti ateşleyen videoların yer almayacağını ve bu tür videoların yüklenmesi halinde bile her hangi bir ücret ödemesi yapılmayacağını duyurdu.ve bu tür içeriklere karşı daha sert bi tavır sergileneceğini belirtti. Ayrıca  YouTube, İçerik Oluşturucu Akademisi'nde, reklam verenlerin ilgisini çekmek için içerik oluşturuculara yardımcı olacak yeni bir sistem getireceğini de açıkladı.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri