Yerli ve Milli SİHA Bayraktar TB3 Geliyor

Farklı coğrafyalarda kara kuvvetlerini ve hava savunma sistemlerini imha eden Bayraktar TB2’den sonra Bayraktar TB3’ün de geliştirileceği müjdesi Selçuk Bayraktar tarafından verildi.

Yerli ve Milli SİHA Bayraktar TB3 Geliyor

Haber365

Yerli ve milli atılımla İHA konusunda dünyada önemli bir başarı yakalayan Türkiye, TUSAŞ’ın geliştirdiği AKSUNGUR, ANKA ve Baykar’ın geliştirdiği Bayraktar gibi güçlü SİHA’lara sahip. Özellikle Bayraktar TB2, son olarak Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki çatışmalarda kendini göstererek savaşın gidişatına yön verdi.

Zırhlı araçları, tankları, hava savunma sistemlerini imha edebilen Bayraktar TB2, Karabağ dışında Suriye ve Libya gibi dünyanın farklı coğrafyalarında da görev ve operasyonlarda kullanılmıştı.

BAYRAKTAR TB3 YOLDA

Baykar Teknik Müdürü olan Selçuk Bayraktar yapılan paylaşımda Bayraktar TB3’ün de müjdesi verildi. Resmi Twitter hesabındaki paylaşıma göre TEI'nin geliştirdiği milli tasarım, yerli üretim uçak motoru, Baykar’ın AKINCI ve Bayraktar TB3 SİHA’lara güç verecek.

Bayraktar, "TEI'nin geliştirdiği milli tasarım, yerli üretim uçak motoru. Dünyada bu sınıfta açık ara en yüksek performans değerlerine sahip uçak motoru. Nasıl derseniz; test ettik, kıyasladık... AKINCI ve Bayraktar TB3'e güç verecek! Atı alan..." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR