Vizyona girdikten 3 gün sonra sanal ortama kasten sızdırılan Deadpool filmini Facebook’a yükleyen suçlu kişi FBI tarafından evinde yaka paça yakalanıp gözaltına alındı.FBI polisi suçluyu yakaladıkdan sonra biraz hırpalayarak gözaltına aldı.

2016’ın en çok izlenen ve en çok ilgi gören filmlerinden olan Deadpool, gösterime girmesinden kısa bir süre sonra Trevon Maurice Franklin adlı bir kişi tarafından Facebook’a yüklendi.

DEADPOOL FİLMİNİ FACEBOOK'A YÜKLEDİ FBI EVİNE DÜZENLEDİĞİ BASKINLA YAKA PAÇA GÖZALTINA ALDI

Film vizyona girdikten sadece 3 gün sonra Facebook’a atılan video, 10 milyondan fazla kişi görüntüleyip filmi izlediği ortaya çıkıyor. Telif hakkı ihlali nedeniyle Franklin’in peşine düşen FBI, suçluyu iki üç  gün önce yaka paça tutuklandı.

mahkemeye sevk edilen ve Mahkeme karşısına çıkacak Franklin eğer suçlu görülürse üç yıldan kadar hapis cezası alacak. FBI’ın bu olayı bir ihtar olarak kullanacağı söyleniyor. Yani Franklin’in suçlu bulunup maksimum (3 yıl) cezaya çarptırılması bekleniyor. Özellikle son dönemde sızdırılan film ve dizilerin sayısı arttığı için FBI bu alana daha çok ilgi göstermeye başlayabilir.