Amerika Birleşik D'li telekomünikasyon şirketi Verizon'a satıldıktan sonra bu firmanın alt kuruluşlarından olan Oath adlı firmanın bir parçası olan Yahoo, 2013 yılındaki siber saldırıdan 3 milyar hesabının hepsinin etkilendiğini bildirdi.

TÜM HESAPLAR ETKİLENDİ

Oath'un internet sitesinden yapılan bilgilendirmede, Ocak 2016'da Yahoo'nun yaklaşık 1 milyar kullanıcı hesabının veri korsanlığına maruz kaldığının anlaşıldığı belirtilerek, yeni soruşturmalar sonucu bu olayın tüm hesapları etkilediğinin ortaya çıktı.

İNSTAGRAM'DA DA HESAPLAR ÇALINDI!

Öte yandan dünya genelinde 7-8 milyon Instagram kullanıcısının bilgisi Hacker'lar tarafından çalınmasının ardından uzmanlardan şifre uyarısı gelmiş durumda.

Dünya genelinde 7-8 milyon Instagram kullanıcısının şifresi çalınmış durumda. Uzmanlar bu duruma önlem olarak kullanıcıların şifrelerini değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Instagram bir güvenlik açığını bulan hackerlar henüz boyutu tespit edilemeyen sayıdaki kullanıcıların hesaplarını ve telefon numaralarını satışa çıkardığını duyurdu.

Öte yandan Instagram'da ekran fotoğrafı alan yandı. Bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte Instagram Hikayeler yeni özelliğine kavuştu.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALDIĞINIZDA BİLDİRİLECEK

Artık Instagram'da hikayelerde dolaşırken, arkadaşlarınızın hikayelerine fotoğraf ve video ile cevap verebilmenize olanak sağlayan Instagram Hikayeler'e önemli yenilikler ekleyen sosyal medya devi, ayrıca bir başkası sizin hikayenizin ekran görüntüsünü aldığında, anında size bildirim göndereceği yeni güncellemeyle kullanıcılara sundu.