Birçok kurumu Windows bilgisiyar ve işletim sistemi kullanmaktan vazgeçirebilecek olan güvenlik sorunlarına karşı, windovs yapay zekalı koruma getirecek.

Sonbaharda piyasaya sürülecek olan Creators Güncellemesi ile Gelişmiş Tehdit Koruması (Advanced Threat Protection) devreye girecek. Kurumsal bir Windows hizmeti olan koruma, henüz çözülemeyen zararlı yazılımlara karşı sistemi koruyabilecek.

Öte yandan etkisi halen süren, nerede ve kimler tarafından üretildiği belirlenemeyen virüs kıtalar aşarak küresel devletlerin dev şirketlerini büyük zararlara uğratıyor. Türkiye az da olsa etkilenen ülkeler arasında yer almaktadır.

BENZERSİZ BÜYÜKLÜKTE BİR SALDIRI

Bilişim güvenlik alanındaki lider şirketlerden RedLock üst yöneticisi Varun Badhwar meseleyle alakalı olarak sunduğu görüşlerinde, “Bu benzersiz büyüklükte bir saldırı. 24 saat dâhilinde bu denli fazla devlete ve kıtaya sirayet eden bir başka örnekle karşılaşmamıştık. Bizim için haftaları veya ayları bulan bir saldırı olabilir ve bunun arkasında kimin olduğunu bile anlayamayabiliriz.Bunu için Windovs şirketi güvenlik önlemlerini artırarak müşterilerine daha güvenli bir yazılım ile hizmet sunmayı planlıyor.Dünya devi Microsoft güncellediği güvenlik tabanlarıyla müşterilerine daha güvenli bir ağ oluşturma çabası içine girdiğini dünya kamuoyuna duyurdu.