Paint, Kasım 1985'te Windows 1.0 sıfır sürümüyle beraber kullanıma sunulmuştu. Paint, ZSoft tarafından geliştirilen PC Paintbrush'un lisanslı versiyonu. Program, Windows 98'le birlikte görselleri JPEG olarak kaydedebilme özelliğine kavuştu.

PAİNT, DEMODE KATEGORİSİNE ALINDI

BBC Türkçe'nin haberine göre; bu sene içinde gerçekşecek güncellemeyle ilgili listesinde, 32 senedir kullanılan Paint'i, Outlook Express'le birlikte "demode" uygulamalar kategorisine aldı.

Öte yandan Hatırlayacağınız gibi Windows 10 piyasaya sürüldüğü ilk günlerde kullanıcılara sık sık ücretsiz yükseltme uyarılarında bulunan Microsoft, bu ısrarcı tutumu nediyle yoğun eleştirilere maruz kaldı. Daha sonra şirketin baş pazarlama yöneticisi Chris Capossela, katıldığı programda tanıtımı abarttıklarını ve gereğinden fazla güncelleme bildirimleri gönderdiklerini itiraf etmişti.

Bu kez yayınlanan son güncelleme ile Windows 10'un dosya gezgini üzerinde reklam yayınlamaya başlayan Microsoft, yine tepkiyle karşılandı. Popüler bulut depolama servisi OneDrive için ücretli abonelik paketleri öneren tanıtım içeriği, dosya yöneticisinin hemen üst bölümünde yer alıyor. Sosyal medyada paylaşılan mesajlara bakılırsa birçok kullanıcı durumdan oldukça rahatsız.

 Devredışı Bırakmanın Yolu;

Peki bunun için ne yapabilirsiniz? OneDrive ve olası diğer reklamları engellemek istiyorsanız dosya yöneticisinden "Görünüm > Seçenekler > Dosya değiştirme ve Arama > Gelişmiş Seçenekler" bölümü gidin. Ardından "Görünüm" sekmesi altında yer alan "Senkronizasyon sağlayıcı bildirimlerini göster" kutucuğunun işaretini kaldırmanız yeterli. Ek gelir sağlamak ve servislerini daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen Microsoft’un işletim sistemi üzerindeki reklam politikasını elden geçirmesi gerekiyor.