Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Çıktı!

Microsoft, Windows 10 Ekim 2020 güncellemesini resmen yayınladı. Yeni güncellemede Başlat menüsünde tasarım değişikliği yapılıyor ve birçok yenilik geliyor.

Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi Çıktı!

Uzun zamandır gündemde olan ve testleri yapılan Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi kullanıma çıktı. Başlat menüsünün görünümünü değiştiren ve işletim sistemine yeni özellikler kazandıran güncelleme tüm kullanıcılarına otomatik olarak sunulacak.

BAŞLAT MENÜSÜ DEĞİŞİYOR

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi ile gelen yeniliklerin en dikkat çekeni başlat menüsünde yer alıyor. Başlat menüsündeki uygulama simgelerinin arka planları değişiyor. Artık uygulamalar, şeffaf bir arka planda ve kutuda bulunuyor. Bunun dışında gün içinde Windows'lu bilgisayar kullanıcıların sıklıkla kullandığı Alt+Tab kombinasyonu da Ekim 2020 güncellemesinden nasibini almış durumda.

EDGE SEKMELERİ ALT+TAB'A GELİYOR

Güncellemede Alt+Tab kombinasyonu, Edge entegrasyonu ile birlikte geliyor. Böylece uygulamalar arası geçiş yapmayı sağlayan bu kombinasyon, Microsoft'un Edge tarayıcısındaki farklı sekmeler arasında da geçiş yapmayı sağlıyor. Ayrıca son zamanların en çok dile getirilen teknolojilerinden olan ekran yenileme hızları da artık farklı bir yazılım kullanmadan Windows 10 ayarlarından değiştirilebiliyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR