Güncel özelliklerden bir tanesi uygulamanın daha önceki beta sürümünde yer alan ve sadece metinden oluşan bir WhatsApp durumu oluşturabilme özelliği iken diğeri ise görüntülü görüşmelerin ekranının küçültülebilmesi oldu.

Öte yandan Mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ta güvenlik açığı ortaya çıktı.

WhatsApp, 2 yılı aşkın süre önce Web uygulamasını yaptı. QR kodunun taranmasıyla aktif olan ve bilgisayardan erişilebilen WhatsApp, özellikle işyerlerinde kullanımı kolaylaştırdı. Fakat bir süre sonra bu uygulamanın güvenlik zafiyetine yol açabileceği söylendi.Hemen akabinde WhatsApp, uçtan uca şifreleme yöntemi ile güvenliği önlemlerini artırıldığını belirtti.

Gelgelelim art niyetli kişiler, her zaman her türlü güvenlik önlemini aşmanın bir yolunu ortaya çıkarmakta. Yazılım şirketi Check Point, bu zamana kadar WhatsApp ve Telegram'da kullanılan hackleme yöntemini deşifre etti.

Bu hackleme sayesinde sadece video değil, fotoğraf, ses dosyası ilgi çekici paylaşımlar da yapılıyor. Check Point uzmanları bu yöntemle birlikte bu zamana kadar çok sayıda hesabın çalındığını belirtti.

Neyse ki yayımlanan son güncellemelerle birlikte bu açıkta kaptılmış oldu. 

Mesajlaşma platformu olan WhatsApp, geçtiğimiz hafta gerçekleştirmiş olduğu bir güncelleme ile Instagram ve Snapchat'te kullanılan bir özelliği uygulamasına getirmişti.