Yeni emojiler arasında kanguru, tavuzkuşu, hipopotam gibi hayvanların yanısıra, kemik, bacak, ayak gibi vücudun çeşitli bölümleri var.

Bu çerçevede açıklanmış olan güncel adaylar ise, DNA, test tüpü, petri kabı, kayak ve frizby emojileri olarak açıklandı.

Öte yandan Whatsaap yenilenmeye hız kesmeden devam ediyor. Whatsaap'a yeşil tik geliyor.

Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a, Sosyal paylaşım ağı Twitter ile gündeme gelen ve onaylanmış hesapları belirten 'yeşil tik' uygulamasının geleceği bildirildi.

Öte yandan WhatsApp Kullacısı sayısı bakımdan rekora koşuyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, günlük 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. 

Herkesin ortak anlık ileti gönderme uygulaması haline gelmiş olan WhatsApp'ın günlük kullanıcı sayısı rekora koşuyor.

WhatsApp'ın yapılan yazılı açıklamaya göre; Whatsaap günlük 1 milyar aktif kullanıcı rakamına ulaştı. Aylık aktif kullanıcı rakamı 1,3 milyar olduğunu belirten WhatsApp, bir günde 55 milyar mesajın gönderildiğini açıkladı.

Bir günde 4,5 milyar fotoğrafın ve 1 milyar videonun paylaşıldığını açıklayan WhatsApp, dünya geneli 60 farklı dile destek verdiğini belirtti.

WhatsApp, yakın dönemde gönderilen mesajı geri alma, fotoğraf içerisinde fotoğraf gösterme ve YouTube videolarını direkt platform üzerinden oynatma gibi yeni özelliklere sahip olacağını açıkladı.