WACAO ya da WhatsApp Sohbet Asistanı, telefonunuzda uzunca bir süredir okumadığınız ve biriken WhatsApp mesajlarını kolaylıkla size özetleyerek tüm mesajları tek tek okuma zahmetinden kurtarıyor.

Pazarlama analitiği sağlayıcısı SuperCrunch’ta çalışırken tanışan iki dost Vivek Bombatkar ve Sidhart Ramachandran, biriken mesaj sıkıntısının tamamen önüne geçecek olan WhatsApp Sohbet Asistanı WACAO’nun Disrupt Berlin 2017 Hackathon’da tanıtımını gerçekleştirdi.

Diğer yandan, Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın başı iOS 11 ile dertte. iPhone'unuzdaki WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırarak kapatanlardansanız bu haberi okumanızda fayda var. Zira yeni iOS'taki bir sorun nedeniyle bu işlemim kullanılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu. iOS 11 kullanıcılarının WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırarak kapattıklarında otomatik olarak bildirimlerde kapatılmış oluyor. Peki iOS 11 yüklü iPhone'larından WhatsApp kullananların ne yapmaları gerekiyor?

iOS 11 kullanıcıları WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırarak değil de Home tuşuna basarak kapatmaları gerekiyor. WhatsApp kuşkusuz son dönemin en popüler uygulaması. Peki WhatsApp'ın bütün özelliklerine hakim misiniz?

MUTLAKA BİLMENİZ GEREKEN ÖZELLİKLER

KALIN, ÜSTÜ ÇİZİLİ VE İTALİK

Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak isterseniz tek yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçmek.

WhatsApp'ın nu özelliği şimdilik sadece beta halinde var olsada, çok yakında herkes tarafından kullanılabilecek.

EMOJİ TARAMASI

WhatsApp'ta çok fazla emoji var, evet. Bazen doğru anda doğru emoji'yi bulmak çok zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji'yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak.

DAKİK HESAPLAMALAR

Eğer sürekli konuşmalarınızı takip etmiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan "Bilgi" opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz.

GRUP SOHBETLERİNİ SESSİZE ALIN

Çenesi düşük arkadaş gruplarınızdan sıkıldığınızda, "Grup bilgisi"ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat, bir hafta veya bir yıl boyunca sessizleştirebilirsiniz.