Popüler mesajlaşma programı olan WhatsApp yeni özelliklerinin kullanıcılarının hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Yeni özelliklerden ilki, uygulamanın daha önceki beta sürümünde olan ve sadece metinden meydana gelen bir WhatsApp durumu belirtme özelliği olurken diğer yenilik ise görüntülü konuşmalarda ekranı küçültebiliyor olması.

Bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar, WhatsApp’ta durumlarını sadece bir yazı şeklinde de düzenleyebilecek. Bununla birlikte Picture-in-Picture yani PiP ismi verilen yeni özellik ile WhatsApp'ta yapılan görüntülü konuşmalarda ekranı artık küçültebilmek mümkün.

ÜCRETLİ OLACAK

Facebook, WhatsApp mobil uygulaması üzerinden daha fazla kazanç sağlamak için farklı yollar denemeye devam ediyor.
Wall Street Journal'dan aedinilen bilgilere göre, bir milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olan ve en aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulamasına, kurumsal iletişim hakkında yeni özelliklerin geleceği belirtildi.

WhatsApp'ın resmi bloğunda yer alan bilgilere göre, bu uygulamayı kullananların WhatsApp'ta bulunan büyük şirketlere ait hesaplarla daha kolay iletişim içerisinde olmaları için ufak değişiklikler ve eklemeler yapıyor.

Wall Street Journal'a konuşan WhatsApp Operasyon Direktörü Matt Idema, ‘Önümüzdeki zamanlar bu uygulamayı şirketler ücret karşılığında kullanabilecekler.’ açıklamasını yaptı.