Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan WhatsApp, kullanıcılarına her geçen gün daha iyi hizmet edebilmek için birçok yenilikler getiriyor. Çok sık yeniliklere giden WhatsApp’ı artık takip etmek giderek zorlaşıyor. Çünkü çalışma ekipleri bu alanda oldukça hızlı.
WhatsApp’ın uyguladığı ve uygulayacağı özellikleri takip etmekte zorlanan kullanıcılar için tüm özellikleri sıraladık.

İşte WhatsApp’ın özellikleri:

VERİ KULLANIMINI KORUYOR

WhatsApp, veri kullanımınızı en fazla koruyan uygulamaların başında geliyor. İnternet paketinizi daha az kullanmak isterseniz ‘veri kullanımı’ seçeneğinden bunu halledebilirsiniz.

TELEFON HAFIZASINI KULLANMAZ

WhatsApp’tan gelen onlarca mesajın telefon hafızasını doldurmasını istemiyorsanız ‘otomatik yüklemeleri durdur’ özelliğinden faydalanabilirsiniz.

GRUP KONUŞMALARINDA TARAMA

WhatsApp'ta gelen yüz üzerindeki mesajların hepsini okumak istemiyorsanız sohbet tarama özelliğini kullanarak sizin hakkınızda olan kısımları bulup okuyabilirsiniz.

WhatsApp BİLGİSAYARDA DA KULLANILIYOR

WhatsApp mesajlarınızı görmek için sadece telefona ihtiyacınız yok. Özellikle iş yerlerinde sürekli telefona bakmak zorunda değilsiniz. Bilgisayardan da kolayca WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

GRUBU SESSİZE ALIN

WhatsApp’ta kalabalık gruplara sahipseniz ve sürekli katılım gerçekleştirmiyorsanız sürekli bildirim almak zorunda kalmayın. Grubu sessize alma özelliğinden faydalanarak daha rahat edebilirsiniz.

DAKİK KİŞİLER İÇİN ÖNEMLİ ÖZELLİK

WhatsApp’ta konuşmaları sürekli takip edemiyor anacak yazdıklarınızın ne zaman okunduğunu görmek istiyorsanız mavi tik özelliği tam size göre. Gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tutarsanız bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

KONUŞMALARI TAŞIYABİLİRSİNİZ

Sürekli olarak görüştüğünüz kişileri yada grupları yukarıya, sohbetin üzerine basılı tutarak, ekranda çıkan "pin" opsiyonunu seçerek taşıyabilrsiniz.

EMOJİ ARAMAYIN

WhatsApp'da bulunan ok fazla emojiler arasında aranan doğru emojiye kolayca ulaşmak ayarlardan "auto correct" özelliğini açarak faydalanabilirsiniz.

YAZI ŞEKLİ DEĞİŞTİRİLEBİLECEK

Bu özellik henüz deneme sürecinde. Ancak bu sayede yazı şekillerinde değişiklikler yapılabilecek.

PARA TRANSFERİ

WhatsApp'ın en yeni özelliği test aşamasında olan para transferi özelliği. Bu yılsonuna kadar kullanıcıların hizmetine sunulacağı düşünülüyor.

Diğer yandan Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için, ihtiyacınız olan bir şey var. Whatsapp hesabı olan üçüncü bir kişi. Bu üçüncü kişi, kişi sizinle ve sizi engelleyen kişiyle arkadaş olursa çok daha iyi.

Bir sonraki adımda ise şahsınız, arkadaşınız ve sizi bloklayan kişiden oluşacak bir WhatsApp grubu. Sonrasında ise yapacağınız şey, şahsınızı ve şahsınızı engelleyen kişiyi ekleyen arkadaşınızdan, eğer özel bir konuşma yapacaksanız, gruptan çıkmasını rica etmek. Şimdi grupta yalnızca siz ve sizi engelleyen kişi kaldı.

Artık sizi engelleyen kişiyi görebilir ve mesajınızı grup aracılığıyla yollayabilirsiniz.