WhatsApp en fazla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olma liderliğine devam ediyor. Facebook'un sahibi olduğu uygulamaya gelen güncellemeler yeni yetenekler kazandırıyor. WhatsApp bunlara bir yenisini sesli kayıt özelliğiyle eklemiş durumda.

Kimine göre WhatsApp’ın en iyi özelliklerinden bir tanesi, kimine göre ise en lüzumsuz özelliklerinden birisi olan sesli mesaj yapılan güncellemeyle artık daha yetenekli hale getirildi.

Öte yandan Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a, Sosyal paylaşım ağı Twitter ile gündeme gelen ve onaylanmış hesapları belirten 'yeşil tik' uygulamasının geleceği bildirildi.

WHATSAPP'IN KULLANCI SAYISI DUDAK UÇUKLATTI

WhatsApp Kullacısı sayısı bakımdan rekora koşuyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, günlük 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. 

Herkesin ortak anlık ileti gönderme uygulaması haline gelmiş olan WhatsApp'ın günlük kullanıcı sayısı rekora koşuyor.

WhatsApp'ın yapılan yazılı açıklamaya göre; Whatsaap günlük 1 milyar aktif kullanıcı rakamına ulaştı. Aylık aktif kullanıcı rakamı 1,3 milyar olduğunu belirten WhatsApp, bir günde 55 milyar mesajın gönderildiğini açıkladı.

Bir günde 4,5 milyar fotoğrafın ve 1 milyar videonun paylaşıldığını açıklayan WhatsApp, dünya geneli 60 farklı dile destek verdiğini belirtti.

WhatsApp, yakın dönemde gönderilen mesajı geri alma, fotoğraf içerisinde fotoğraf gösterme ve YouTube videolarını direkt platform üzerinden oynatma gibi yeni özelliklere sahip olacağını açıkladı. 

Öte yandan WhatsApp'ında sahiplerini elinde bulunan Facebook'un kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti.