Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a, Sosyal paylaşım ağı Twitter ile gündeme gelen ve onaylanmış hesapları belirten 'yeşil tik' uygulamasının geleceği bildirildi.

Öte yandan WhatsApp Kullacısı sayısı bakımdan rekora koşuyor. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, günlük 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. 

Herkesin ortak anlık ileti gönderme uygulaması haline gelmiş olan WhatsApp'ın günlük kullanıcı sayısı rekora koşuyor.

WhatsApp'ın yapılan yazılı açıklamaya göre; Whatsaap günlük 1 milyar aktif kullanıcı rakamına ulaştı. Aylık aktif kullanıcı rakamı 1,3 milyar olduğunu belirten WhatsApp, bir günde 55 milyar mesajın gönderildiğini açıkladı.

Bir günde 4,5 milyar fotoğrafın ve 1 milyar videonun paylaşıldığını açıklayan WhatsApp, dünya geneli 60 farklı dile destek verdiğini belirtti.

WhatsApp, yakın dönemde gönderilen mesajı geri alma, fotoğraf içerisinde fotoğraf gösterme ve YouTube videolarını direkt platform üzerinden oynatma gibi yeni özelliklere sahip olacağını açıkladı. 

Öte yandan WhatsApp'ında sahiplerini elinde bulunan Facebook'un kullanıcı sayısı 2 milyarı geçti.

 FACEBOOK 2 MİLYAR KULLANICIYA ULAŞTI

Mark Zuckerberg Facebook’un 2 milyar üyeyi geçtiği haberini kendi hesabı üzerinden paylaştı Fast Company de Facebook’un bu hedefe ulaşması için tüm çabaları derlediğinin bir haber yayınlayarak duyumuştu. Mark Zuckerberg bu paylaşımda “Bu yolculuk sırasında sizler ile beraber hareket etmek bir şeref ve onurdur.” ifadesini kullandı.