Almanya’da yayın yapan Macerkopf isimli bir internet sitesi tarafından basına sızan ekran görüntülerinde uygulamanın yeni özelliği açık bir şekilde yer alıyor. Ekran görüntülerinde WhatsApp’ın video arama anı yer alıyor. Bazı iddialara göre özellik için WhatsApp aslında gizli bir güncelleme yaptı ancak bunu sadece test sürecindeki kullanıcılar için aktifleştirdi.

Görüntülü görüşme WhatsApp’a iOS ile gelecek!

WhatsApp Web özelliği ilk etapta Android kullanıcılarına gelmişti. Şimdi ise görüntülü görüşme özelliğinin ilk etapta iOS platformuna geleceği söyleniyor. Hatta uygulamanın zaten bu özelliği içeren bir yama ile zaten güncellendiği, ancak herkesin kullanıma açılmadığı da iddia ediliyor. Yani şu an telefonunuzda görüntülü görüşme destekleyen bir WhatsApp sürümü olabilir.

Video arama özelliği tıpkı diğer popüler uygulamalarda olan özelliklere sahip olacak. Ön ve arka kamera arasında geçiş, mikrofonu sessize alma gibi temel detayların ekran görüntülerinde olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar kendi görüntülerini ekranın alt kısmında ufak bir pencerede görebilecek. Geçtiğimiz Nisan ayında gelen sesli arama özelliğinden bu yana yapılan en büyük yenilik video arama özelliği olacak.