Son yılların en revaçta mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a 4 yeni özellik daha ekleniyor. Eklenecek olan yeni özelliklerden ilki, engellenen kullanıcının engelini daha kolay kaldırmak olacak. Bunun için de yapılması gereken engellenen kullanıcının üzerinde parmağın basılı tutulması ve ekrana gelen ‘engeli kaldır’ seçeneğine tıklanması.

Bir diğer yenilik de, yeni ‘davet et’ özelliği. Bir kullanıcıyı gruba dahil etmek için sadece bir bağlantı göndermek gerekecek. Üçüncü özellik, grup yöneticilerine verilen haklar. Yöneticiler, artık üyelerin bir takım özelliklere erişmesine izin verebilecek veya yasak getirebilecek. Son yenilik ise WhatsApp kullanımına telefonu sallayarak erişim sağlamak. Bu 4 yeni özelliğin en kısa zamanda kullanıma girmesi hedefleniyor.

WHATSAPP'TA DEVRİM GİBİ YENİLİK

WACAO ya da WhatsApp Sohbet Asistanı, telefonunuzda uzunca bir süredir okumadığınız ve biriken WhatsApp mesajlarını kolaylıkla size özetleyerek tüm mesajları tek tek okuma zahmetinden kurtarıyor.

Pazarlama analitiği sağlayıcısı SuperCrunch’ta çalışırken tanışan iki dost Vivek Bombatkar ve Sidhart Ramachandran, biriken mesaj sıkıntısının tamamen önüne geçecek olan WhatsApp Sohbet Asistanı WACAO’nun Disrupt Berlin 2017 Hackathon’da tanıtımını gerçekleştirdi.

Diğer yandan, Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'ın başı iOS 11 ile dertte. iPhone'unuzdaki WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırarak kapatanlardansanız bu haberi okumanızda fayda var. Zira yeni iOS'taki bir sorun nedeniyle bu işlemim kullanılmaması yönünde uyarılarda bulunuldu. iOS 11 kullanıcılarının WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırarak kapattıklarında otomatik olarak bildirimlerde kapatılmış oluyor. Peki iOS 11 yüklü iPhone'larından WhatsApp kullananların ne yapmaları gerekiyor? iOS 11 kullanıcıları WhatsApp’ı yukarı doğru kaydırarak değil de Home tuşuna basarak kapatmaları gerekiyor. 

Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için, ihtiyacınız olan bir şey var. Whatsapp hesabı olan üçüncü bir kişi. Bu üçüncü kişi, kişi sizinle ve sizi engelleyen kişiyle arkadaş olursa çok daha iyi.

Bir sonraki adımda ise şahsınız, arkadaşınız ve sizi bloklayan kişiden oluşacak bir WhatsApp grubu. Sonrasında ise yapacağınız şey, şahsınızı ve şahsınızı engelleyen kişiyi ekleyen arkadaşınızdan, eğer özel bir konuşma yapacaksanız, gruptan çıkmasını rica etmek. Şimdi grupta yalnızca siz ve sizi engelleyen kişi kaldı.

Artık sizi engelleyen kişiyi görebilir ve mesajınızı grup aracılığıyla yollayabilirsiniz.