Facebook, WhatsApp mobil uygulaması üzerinden daha fazla kazanç sağlamak için farklı yollar denemeye devam ediyor.

Wall Street Journal'dan edinilen bilgilere göre, bir milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olan ve en aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulamasına, kurumsal iletişim hakkında yeni özelliklerin geleceği belirtildi.

WhatsApp'ın resmi bloğunda yer alan bilgilere göre, bu uygulamayı kullananların WhatsApp'ta bulunan büyük şirketlere ait hesaplarla daha kolay iletişim içerisinde olmaları için ufak değişiklikler ve eklemeler yapıyor.

ŞİRKETLERE ÜCRETLİ OLACAK

Wall Street Journal'a konuşan WhatsApp Operasyon Direktörü Matt Idema, ‘Önümüzdeki zamanlar bu uygulamayı şirketler ücret karşılığında kullanabilecekler.’ açıklamasını yaptı.

WHATSAPP’A RENK GELDİ

WhatsApp, Android ve iOS uygulamalarının geliştirici metin tabanlı durum güncellemelerini daha pratik olacak şekilde paylaşım yapmalarını sağlayacak yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Söz konusu metin tabanlı özellik, WhatsApp kullanıcılarının arkadaşlarını bir olayda yer öğrenimi veya kendilerine tatil tavsiyeleri verebilecek şekilde hizmet verecek. WhatsApp kişilerinizi önemli durumlarda bilgilendirmek artık daha kolay ve eğlenceli olacak.

Bundan sonra kullandığınız durum metni, belirli fontlar ve arka plan renkleri daha renkli bir hale gelebilir. Bu yeni özellik durumlara bağlantı eklemenizi de sağlayacak.