WhatsApp, 2 yılı aşkın süre önce Web uygulamasını yaptı. QR kodunun taranmasıyla aktif olan ve bilgisayardan erişilebilen WhatsApp, özellikle işyerlerinde kullanımı kolaylaştırdı. Fakat bir süre sonra bu uygulamanın güvenlik zafiyetine yol açabileceği söylendi.Hemen akabinde WhatsApp, uçtan uca şifreleme yöntemi ile güvenliği önlemlerini artırıldığını belirtti.

Gelgelelim art niyetli kişiler, her zaman her türlü güvenlik önlemini aşmanın bir yolunu ortaya çıkarmakta. Yazılım şirketi Check Point, bu zamana kadar WhatsApp ve Telegram'da kullanılan hackleme yöntemini deşifre etti.

Bu hackleme sayesinde sadece video değil, fotoğraf, ses dosyası ilgi çekici paylaşımlar da yapılıyor. Check Point uzmanları bu yöntemle birlikte bu zamana kadar çok sayıda hesabın çalındığını belirtti.

Neyse ki yayımlanan son güncellemelerle birlikte bu açıkta kaptılmış oldu. 

Mesajlaşma platformu olan WhatsApp, geçtiğimiz hafta gerçekleştirmiş olduğu bir güncelleme ile Instagram ve Snapchat'te kullanılan bir özelliği uygulamasına getirmişti.

DURUM KISMINA HİKAYELER GELMİŞTİ

Söz konusu sosyal paylaşım platformlarında yer alan hikayeler özelliğini durum kısmına katan WhatApp, kullanıcılarına yeni bir özellik getirmeyi istemişti.

KULLANICILARIN ŞİKAYETLERİ İŞE YARADI

Whatsapp'ın getirdiği bu yeni özellik, geldiği günden beri kullanıcıları tarafından şikayet yağmuruna tutuldu. Mesajlaşma platformu ise şikayetler üzerine geri adım atmayı hedefliyor.

ESKİ ÖZELLİĞE GERİ DÖNÜLECEK

WABetaInfo'nun Twitter sayfasından paylaştığı bilgiye göre, Tagline' adını verdiği bu özellikle yazılı durum güncellemesini  yeniden geri getirecek.