WhatsApp, Android ve iOS uygulamalarının geliştirici metin tabanlı durum güncellemelerini daha pratik olacak şekilde paylaşım yapmalarını sağlayacak yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Söz konusu metin tabanlı özellik, WhatsApp kullanıcılarının arkadaşlarını bir olayda yer öğrenimi veya kendilerine tatil tavsiyeleri verebilecek şekilde hizmet verecek. WhatsApp kişilerinizi önemli durumlarda bilgilendirmek artık daha kolay ve eğlenceli olacak.
Bundan sonra kullandığınız durum metni, belirli fontlar ve arka plan renkleri daha renkli bir hale gelebilir. Bu yeni özellik durumlara bağlantı eklemenizi de sağlayacak.

Diğer yandan, WhatsApp'ta uzunca bir zamandır kalın, italik ve üstü çizili yazma metin araçları bulunuyordu. Ama bu araçlar, iPhone'da olan kodlar ile kullanılabiliyordu.

Önceden WhatsApp'ta bir metni kalın yazmak için; ‘*Metin*’ olarak yazıp göndermek gerekliydi. WhatsApp son güncellemesi ile birlikte bundan sonra böle uğraştırmayacak.

Bugün gelen iPhone için WhatsApp güncellemesinin detaylarında, hatalar giderildi yazısı yer alıyor. WhatsApp hataları gidermekle birlikte kalın, italik ve üstü çizili yazmak içinde bir düzenleme yaptı.

WhatsApp'ı güncelleyin, ardından metni yazın ve biçim vermek istediğiniz metni tıklayın. Ekranınızda bir pop-up sayfası açılacak oradan ‘B-I-U’ kısayollarını bulacaksınız. Oradan metni yazmak istediğiniz biçimi tıklayın.

Öte yandan Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için, ihtiyacınız olan bir şey var. Whatsapp hesabı olan üçüncü bir kişi. Bu üçüncü kişi, kişi sizinle ve sizi engelleyen kişiyle arkadaş olursa çok daha iyi.

Bir sonraki adımda ise şahsınız, arkadaşınız ve sizi bloklayan kişiden oluşacak bir WhatsApp grubu. Sonrasında ise yapacağınız şey, şahsınızı ve şahsınızı engelleyen kişiyi ekleyen arkadaşınızdan, eğer özel bir konuşma yapacaksanız, gruptan çıkmasını rica etmek. Şimdi grupta yalnızca siz ve sizi engelleyen kişi kaldı.

Artık sizi engelleyen kişiyi görebilir ve mesajınızı grup aracılığıyla yollayabilirsiniz.