Son zamanlarda Vestel'in Toshiba'yı satın alacağına yönelik söylentiler netice kazandı. Vestel, yaptığı açıklamada bu söylentileri doğruladı ve Toshiba Corporation'ın televizyon birimini satın almak için görüşmelere başladığını belirtti. Vestel'in KAP'a yapmış olduğu açıklamada; şirketin global markalarını lisanslama/satın alma yolu ile uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırma ve geliştirme açısından Toshiba'nın TV birimi Toshiba Visual Solutions Corporation'ı satın alacağını belirttiği yer alıyor. 

İCRA KURULU BAŞKANI TURAN ERDOĞAN TOSHIBA SATIN ALIMI İLE İLGİLİ KONUŞTU

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan:  “Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

VESTEL'İN HİSSELERİ UÇUŞA GEÇTİ

Japonya'nın ilk renkli televizyonunu yapan Toshiba tv biriminin Vestel'e geçeceği söylentilerinin ardından Reuters'in rakamlarına göre şirket hisseleri açılış sonrası 7.02 TL'ye kadar çıktı ve kapanışta yüzde 4.11 yükselişle 7.12 TL'den işlem gördü.