Türkiye’nin Otomobili Bir Otomobilden Daha Fazlası

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında lanse edilen Türkiye'nin Otomobili TOGG, yeni bir video yayınladı. Yeni video, akıllı otomobilin etrafında oluşturulacak olan akıllı yaşam vizyonuna dikkat çekiyor.

Türkiye’nin Otomobili Bir Otomobilden Daha Fazlası

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, hatırlayacağınız gibi 27 Aralık 2019 tarihinde Gebze Bilişim Vadisi’nde tanıtılmıştı.

Yerli elektrikli otomobilin tanıtılması sonrası merakla beklenen aracın tasarımı ve yol haritası da şekilleniyor. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grup, Turkcell ve Zorlu Holding'in arkasında olduğu ve 5 büyük şirketin konsorsiyumunun oluşturduğu bu girişim, Türkiye'nin yerli ve elektrikli otomobil markası için hazırlıklarına devam ediyor.

Tanıtımın sonrasında TOGG'un sosyal medya hesabından yapılan duyurularla, TOGG, Türkiye’yi yerli elektrikli otomobil ile daha fazla bilgilendirmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde TOGG'un tasarım hikayesini anlatan videonun ardından şimdi de TOGG'un yaratacağı akıllı yaşam vizyonu anlatıldı.

Yerli elektrikli otomobil TOGG, lansmanda tanıtıldığı üzere internete bağlı bir araç olacak. Yayınlanan videoda, yerli otomobil TOGG'un evlilik yıl dönümü hatırlatma, takviminizdeki toplantıları görme ve toplantı lokasyonunuzu anlayarak navigasyonu aktif hale getirme gibi özellikler örnek olarak gösteriliyor.

TOGG araçları sesli kontrol özelliklerine de sahip olacak. TOGG'un yayınladığı videoda, aracın ekranında dikkat çeken pek çok özellik de görülebiliyor. Grubun ortaklarından Turkcell çatısı altında bulunan Fizy bunlardan bir tanesi. Mesela evde dinlediğiniz şarkıya, aracınıza geçtiğinizde kaldığı yerden devam etmeniz mümkün olacak.

Bunun yanında araç içerisinden otopark rezervasyonu yaptırmak mümkün olacak. Hava durumu, navigasyon, evin sıcaklığı ile otomobil sıcaklığını senkronize etme gibi özellikler de araçta bulunacak ve tüm bu özellikler aracın ön konsolunda yer alan ekrada mevcut.

E-ticaret sitelerinden verilen siparişlerin, aracınızın bagajına teslim edilmesi gibi özellikler de oldukça yenilikçi ve heyecan verici görünüyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz