Telegram Güncellendi

En popüler mesajlaşma uygulamaları arasında WhatsApp’tan sonra gelen Telegram güncelleme aldı. Aldığı güncelle ile 6. Sürümüne geçen uygulama yeni özelliklere kavuştu. İşte detaylar.

Telegram Güncellendi

Uygulamanın yeni versiyonunun Android, IOS ve masaüstü sürümleri indirilebilir hale geldi. Telegram bu sürümüyle birlikte bazı yeni özelliklere de kavuştu. Onlardan ilki, kullanıcılar konuşmalarını klasörler altında toplayarak biriktirebilecek.

Diğer taraftan bin (1.000) ve daha fazla üyeli kanallar için daha ayrıntılı istatistik takibi de yapılabiliyor olacak. Mesajlaşma uygulamasına eklenen bir diğer özellik ise bu yıl dünyanın bir numaralı gündemi haline gelen Coronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili animasyonlardan oluşan çıkartma paketiyle geliyor olması.

Ayrıca kullanıcıların belki de en sevecekleri bir diğer eklenen özellik ise; önceki sürümlerden farklı olarak Telegram 6.0’da ana sayfada üst kısımdaki sabitlenmiş sohbet sınırının kaldırılması oldu. Yani kullanıcılar dilediği sayıda sohbetlerini sabitleyebilecek.

Son olarak bu sürümle beraber gelen bir diğer özellik ise, sohbetlerin otomatik olarak da opsiyonel olarak da tek bir sekme altında toplanabilmesi olacak. Eklemek gerekirse görüntülü ve sesli mesajları kayıt ettiğiniz sırada kullanılan animasyonlara da yenileri eklendi.

Telegram’ın son versiyonu için App Store’u ya da Play Store’u ziyaret ederek uygulamanızın güncellemesini kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR