İstanbul' da uygulamaya giren yeni mobil taksi uygulaması olan "@taksi", Atatürk Havalimanı' nda görev yapan taksicilere tanıtıldı. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi toplantı salonunda taksicilere yönelik toplantı öncesinde gazetecilere açıklama yapan "@taksi" Yönetim Kurulu Başkanı Birtan Papuçcu, 2 seneden fazla bir zamandır bu proje üzerinde çalıştıklarını söyledi.

EN YAKIN TAKSİCİ İLE EN YAKIN YOLCUYU BULUŞTURUYOR

Uygulamanın en yakın taksici ile en yakın yolcuyu buluşturan bir uygulama olduğunu belirten Papuçcu, yolcuların akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamayla taksi çağırabileceklerini ve ödemelerini de nakit veya kredi kartı ile yapabileceklerini aktardı.

UYGULAMA TAKSİ DURAKLARINI DA KAPSAYACAK

Yönetim Kurulu Başkanı Birtan Papuçcu, uygulamanın taksi duraklarını da kapsayacağını ifade ederek, "Şu an duraklar yolculara kredi kartı ile hizmet sağlayamıyor. Biz ise bu konuda duraklara destek olacağız. Çok basit bir sistemde, kendi yönetebilecek, müşterilerine hizmet sunacak. Şu ana kadar duraklarda hiç yapılmamış bir uygulama. Uygulamayla taksicilerin sıkıntılarını hafifletmek istiyoruz. İlk etapta 2 bine yakın taksici ile hizmet vermeye başladık." ifadelerini kullandı.