Sony Xperia 10’e Android 10 Güncellemesi Geldi

Japon devi Sony’nin akıllı telefon ailesi Xperiaların 10 serisi için beklenen Android 10 güncellemesi geldi. 2019 yılında piyasaya çıkan telefon için kullanıcıları uzun süredir güncelleme bekliyordu.

Sony Xperia 10’e Android 10 Güncellemesi Geldi

Sony Xperia 10’e Android 10 Güncellemesi Geldi

Sony'nin, özellikle amiral gemisi olmayan telefon modellerinde yazılım güncellemelerini yayınlama konusunda yavaş olduğu biliniyor. Şirket Xperia 10 ve 10 Plus kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Android 10 güncellemesini nihayet dağıtmaya başladı.

Xperia Blog'da yer alan habere göre Sony Xperia 10 ve 10 Plus'a gelen Android 10 güncellemesi şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı için ve yalnızca belirli bölgelerde yayınlanmaya başladı. Söz konusu güncellemenin v53.1.A.2.2 sürüm numarasını taşıdığı belirtilirken, Mart güvenlik yaması ile geleceği bildirildi.

Tüm bunlara ek olarak Sony Xperia 10 ve 10 Plus modellerine gelen Android 10 güncellemesinin, sistem genelinde geliştirilmiş karanlık mod, yeni jest tabanlı navigasyonu, canlı altyazı, odak modu ve daha ayrıntılı izin ve gizlilik kontrolleri sunduğunu da ekleyelim.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR