Sonsuzluğun işareti olarak görülen ve bilinen (∞) simgenin tarihi aslında çok uzun seneler öncesine dayanmaktadır. Bu işareti ilk bulan kişinin nasıl bulduğu bir muamma ancak son zamanlarda bu işaretin farklı amaçlarla kullanıldığı da bir gerçek... Son dönemlerde sevgi ve aşkı vurgulamak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bu sembol çok popüler bir hal aldı. Bu işaret, aslında sonsuzluğu belirtse de günümüzde bu anlamın dışında kullanıldığı net bir biçimde göze çarpıyor.

Sonsuzluk işareti temelde sonu olmayan matematiksel bir işarettir. Ancak son dönemde insanlar bu işareti duygularını belirtmek ve tarif etmek için kullanmaktadır.

Klavye kullanarak, telefon yoluyla sonsuz işareti (∞) veya yan yatmış 8 yapmak çok zor bir durum değil. Kullandığınız sisteme göre seçim tercihini kendiniz belirleyebilirsiniz.

KLAVYE İLE SONSUZLUK İŞARETİ YAPMA

1. Klavye ile sonsuzluk işareti “Alt + 8734” tuşları yöntemiyle yapılabiliyor. Daha detaylı biçimde izah edecek olursak; klavyede “Alt” tuşuna basılı tutarken “8734” sayılarını tuşlayarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

2. Windows’un eski sürümlerinde ise bu işlemi gerçekleştirmek adına “Alt + 236” tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz…

ANDROID TELEFONLARDA SONSUZLUK İŞARETİ YAPMA

Android telefonların klavyesinde sonsuzluk sembolünü kuallanmak için herhangi bir kısayol bulunmamaktadır. Bu alanda sonsuzluk işaretini yazmak adına yapmanız gereken tek şey ∞ işaretini kopyalayıp yapıştırmak olacaktır. Sonsuzluk işaretini kopyalamanızın ardından pano desteğiyle hızlı bir biçimde sonsuzluk işaretine erişebilirsiniz. Bu işareti kopyalamanız halinde whatsapp, instagram gibi uygulamalarda sonsuzluk işaretinden yararlanabilirsiniz.
 
Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.