Snowden Uyardı: Facebook Sizi İzliyor

ABD'nin kamu aleyhine faaliyetlerini deşifre ederek dünyada büyük yankı uyandıran Edward Snowden, Facebook´un kullanıcılarını gizlice gözetlediği uyarısında bulundu.

Snowden Uyardı: Facebook Sizi İzliyor

Snowden Uyardı: Facebook Sizi İzliyor

Geçmişte ABD Ulusal Güvenlik Dairesi´nde (NSA) sistem analisti olarak çalışan Snowden, Facebook´un kullanıcılarını gizlice izlediğini öne sürdü. 36 yaşındaki Snowden, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda bu gibi şirketlerin kullanıcılarına, gizli gözetimleri ile ilgili nasıl mücadele edileceğini de açıklayacağını duyurdu.

Snowden, “Önümüzdeki haftalarda Facebook, Instagram ve Youtube´un sizi nasıl casus gibi izlediklerini ve sizin hakkınızda ne kadar bilgi sahibi olduklarını nasıl sınırlandıracağınızın yollarını açıklayacağım. Onları kullanıyorsanız, gözünüz açık olsun” ifadelerine yer verdi.

2013 yılında ABD´nin kamu aleyhine faaliyetlerini deşifre ederek dünyada büyük yankı uyandıran Snowden, hiçbir şeyi tek başına yapmadığını, gazetecilerle birlikte çalışarak çalışmalarını gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Snowden’in biyografisini yazdığı kitabının eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR