Dev konser ve festivallerin çıkışı sonunda Snapchat yayınınız muhtemelen arkadaşlarınızın parça parça parçalanmış, o an söylenen şarkının bir kelimesini duyamadan biten sahne görüntüleriyle dolmuştur. Snapchat, yeni Crowd Surf özelliği ile bu tarz etkinlikleri başkalarının elinden parça parça değil, anlam ifade eden bütün olarak izleme deneyimi sunmak üzere geliştirmeler sürüyor.

Öte yandan Snapchat getireceği yeni özellik ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam başlayacak. Meraklılarının eğlenebilmesi için ve sosyal platformların da büyüyebilmesi için çalışan Snapchat, web sitelerini ilgilendiren yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkmayı bekliyor.

Snapcode olarak söylenen bu kod sistemi ile Snapchat, internet sitelerine bağlantı sağlayacak.

Bu Snapcode'lar, kullanıcılar tarafından özel olarak oluşturulabilecek. Oluşturulan bu kodlara mobil cihazların kamerasına gösterildiğinde (WhatsApp Web) gibi kodun sahibinin web sitesine yönlendirilecek.Snapchat, bu uygulamayı kullanıcıların daha fazla kişiye ulaşmalarını kolaylaştırmak için hayata geçmesi planlanıyor.

Ayrıca kullanıcılar tarafından oluşturulan Snapcode'lar her mecrada paylaşılabilecek ve mobil uygulama üzerinden okutulduğunda ise kodun sahibi sosyal ağ üzerinden eklenebilecek.

Snapchat bu uygulama ile birlikte markalarla buluşmayı hedefliyor. Yakın zamanda Snapcode'lar, ünlü markaların reklam filmlerinde görülmesi muhtemel görülüyor. Yani Snapchat mecrasını genişletmek için yeni bir yöntem bulmuş durumda.