Selçuk Bayraktar TEKNOFEST’te 12 Yaşındaki Çocuğu Tebrik Etti

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2020’de 12 yaşındaki Kerem Gelir’in “Paniğini Maskele” projesini çok beğendi ve onu ziyaret edeceğini söyledi.

Selçuk Bayraktar TEKNOFEST’te 12 Yaşındaki Çocuğu Tebrik Etti

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, dün Gaziantep'te başladı. Festivalde, Bağcılar Belediyesi’ni Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencilerinden 12 yaşındaki Kerem Gelir temsil ediyor. Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Havacılık, Kerem’in “Paniğini Maskele” projesini çok beğendiğini dile getirdi. Enderunlu öğrenci Kerem’in projesini dinleyen Bayraktar, “Çok ilginç ve değişik bir proje. Seni ziyaret edeceğim” dedi.

SELÇUK BAYRAKTAR ZİYARET SÖZÜ VERDİ

Gaziantep’te başlayan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde Bağcılar Belediyesi’ni Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencilerinden 12 yaşındaki Kerem Gelir temsil ediyor.

Sağlık kategorisinde “Paniğini Maskele” isimli projesini tanıtan Gelir, büyük ilgi görüyor. Festivalin bugünkü ayağında Gelir, projesini Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’a anlattı. Heyecanlı Kerem’in anlattıklarını dinleyen Bayraktar, “Anlattıkların çok güzel. Çok ilginç ve değişik bir proje. Seni ziyaret edeceğim” dedi.

PANİK ATAKLILAR İÇİN ÜRETİLDİ

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da pandemi nedeniyle yanında olamadığı Kerem’e başarılar diledi. Gelir’in patentini alıp hayata geçirmeyi planladığı kullanımı kolay bu teknolojik maske, başta panik atak olmak üzere nefes sorunu yaşanan bütün hastalıklarda kullanılabilecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR