Apple’ dan bu sene bir iPhone 8 gelir mi gelmez mi diye tartışmalar devam ederken Samsung’ un çok tutan fakat pil sorunu sebebi ile başına büyük dert açan modeli Note 7’ nin veliahtı Note 8 ile ilgili tuhaf gelişmeler yaşanıyor. Note 7’ nin yanması ve uçaklarda kara listeye girmesi şirkete büyük paranın yanı sıra büyük prestij kaybı da yaşatmıştı.


Kore medyasında yer alan Korea Herald ve haber portali Naver' in yayınladığı haberlere bakılırsa Ağustos ayında New York’ta " Samsung's Next Big Thing - Samsung'un bir sonraki büyük olayı" Note 8 etkinliği gerçekleşecek. Note 7'de olduğu gibi S Pen ile gelecek olan Note 8'in etkinliğinin Ağustos'un üçüncü veya dördüncü haftası düzenlenmesi bekleniyor.

EYLÜL AYININ İLK HAFTASI DUYURULACAKTI! PLANLAR DEĞİŞTİ


Naver işi bir adım öteye götürüp, adı açıklanmayan bir Samsung yetkilisinin Note 8 etkinliğinin bir-iki günlük oynama ihtimaliyle 28'inde yapılacağını da belirtti. Korea Herald'a göre Samsung yeni Note modelini IFA'da Eylül ayının ilk haftasında duyurmayı planlıyordu. Ancak güçlü rakipleri LG ve özellikle Apple'daki hareketlenme şirkete daha erken duyuru noktasında baskı unsuru oluşturmuş olabilir. Beklenen ürünlerden olan Note 8'in tasarımı Galaxy S8 serisinin yapısını ve güçlü özelliklerini, gelişmiş S Pen ile dokunmatik kalemini içerdiği şekilde sunulabilir.