Android Headlines'den edinilen bilgilere göre firma, Samsung Gear Sport adlı bir cihaz için FFC ile beraber dosyalar hazırlandı. Piyasaya gösterilen modellere bakılırsa bu cihaz bir tür akıllı saat veya fitness cihazına benziyor.

Samsung’un yeni cihazı ile ilgili detaylar henüz pek yok. Cihazın tasarımına ait tek bilgi, alt kısmında yer alan bir şema. Bu bilgiden başka birde, Bluetooth ve Wi-Fi desteği olacağı söyleniyor. Piyasaların pek te şaşırmayacağı gibi Samsung, bilgilerinin geri kalan bölümünün gizli tutulması yönünde istekte bulundu (cihazın işlevsel açıklamaları, parça listesi ve diğer özellikler de dahil). IFA yalnızca birkaç hafta ilerde olduğundan dolayı Samsung'un yeni bir saat/fitness cihazına ilgi gösteriyor olması normal bir şey.

Diğer yandan, son günlerde ortaya çıkan haberlerden biri duyanları şok ediyor. birisi duyanları şok ediyor. Google Play'de bulunan 4 binden daha çok olduğu düşünülen uygulamanın gizlice ses kaydında bulunduğu belirtildi. Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar için yeni bir tehdit uygulaması daha bulunuyor. Bununla birlikte cihaza indirdikten sonra habersiz bir şekilde ses kaydı yapan 4 binden daha çok Android uygulaması ortaya çıktı.