Apple’dan bu sene iPhone 8 çıkar mı çıkmaz mı diye devam ederken Samsung’un en çok ilgi gören fakat pil sıkıntısı sebebiyle başına büyük iş açan modeli Note 7’nin kralı Note 8 ile ilgili şok ayrntılar yaşandığı söylentiler arasında yer almaktadır. Note 7’nin pil sıkıntısı nedeniyle yanması ve uçaklarda engelli listeye girmesi Samsung'a ciddi paranın yanı sıra büyük marka değer kaybı da yaşatmıştı.

Cihazı alanların pili yanmadı diye geri vermek istemediği Note 7’nin halefi geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ekran camı ve ön kasasıyla merakları üzerine çekmişti. Serinin devam edip etmeyeceği tartışmaları soru işaretleri devam ederken gelen bu basına sızıntının doğruluğu Japon medyasında bugün çıkan dedikodular bir nevi açıklığa kavuştu.

Japon medyasında yer bulan Korea Herald ve sanal portali Naver'in çıkardığı haberlere göre Ağustos ayında New York’ta " Samsung's Next Big Thing - Samsung'un bir sonraki büyük olayı" Note 8 etkinliği gerçekleşecek. Note 7'de olduğu gibi S Pen ile gelecek olan Note 8'in etkinliğinin Ağustos'un üçüncü veya dördüncü haftası düzenlenmesi bekleniyor.