Samsung müşterilerinin ilgisini Galaxy S8 ve S8+ modelleri ile çekmeyi  başaran Güney Koreli teknoloji devi Samsung, paylaştığı TouchWiz Launcher yenilemesi ile cihazda var olan arayüz donması sıkıntısına çözüm götürdü.Yenilemeyi geciktirmeden yükleyen müşteriler ise olumlu bir performans atışı gözlemlediğini dile getirildi.

2017 yılına Galaxy S8 ve S8+ model cihazı ile damgasını vuran Samsung, çerçevesiz ekrana sahip cihazı ile herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştı. fakat cihazda belli başlı ufak tefek sıkıntılarla birçok müşterinin olumsuz şikayetine ve sitemine sebeb olmuştu.

Başlangıçta bir takım müşterinin telefonlarında görülen kırmızı ekran sıkıntısı, şirketin yayınladığı yenileme ile düzeltilmişti. Şimdi ise TouchWiz Launcher yenilemesini piyasaya süren Güney Koreli teknoloji devi uzun senedir müşterilerinin şikayeti olan ara yüzde kasma sıkıntılarına çözüm getirdi.

yenilemeyi yaptıktan sonra düzeldiği belirtilen kasma sorunu hakkında müşterilerden olumlu mesajlar alan Samsung, Note 7 fiyaskosundan sonra güncel cihazlarından işini şansa bırakmamaya kararlı gibi görünüyor.