Geçtiğimiz sene büyük umutlarla piyasaya sürülen Galaxy Note 7'nin batarya ünitesinde meydana gelen problem nedeniyle cihazların peşi sıra patlaması, Samsung'u adeta global çaplı bir krizin içerisine sürükledi. Milyonlarca dolar zararın yanı sıra daha önemlisi marka imajını önemli ölçüde zedeleyen üretici, sadık kullanıcıları sayesinde kötü gidişatı bir nebze olsun dizginlemeyi başardı.

Hatırlayacağınız gibi dün Korea Economic Daily gazetesinde yayınlanan habere göre Galaxy Note 7'lerin yenilenerek tekrar satışa sunulacağı dile getirildi. Mevcut 3.500 mAh pillerin yerine 3.000 mAh ve 3.200 mAh bataryalara sahip olacağı söylenen cihazların ilk etapta sadece Hindistan ve Vietnam’da piyasaya sürüleceği iddia edildi.

NOTE 7 FARKLI İSİMLE PİYASAYA SÜRÜLÜYOR

Samsung Hindistan ise yayınladığı açıklama ile Galaxy Note 7'nin tekrar satışa sunulması gibi bir durumun söz konusu olmadığını duyurdu. Diğer taraftan deyim yerindeyse "adı çıkan" Galaxy Note 7 isminin tekrar kullanılması pazarlama stratejisi açısından doğru bulunmuyor.

Bu nedenle Şirket satış stratejilerini göz önünde bulundurarak 'Galaxy Note 7' ismini tekrardan ürününde kullanmayacak.Fakat Samsung  Galaxy Note 7 ile aynı özelliklere sahip olan ve Note 7 yerine üretilen ürün 'Galaxy Note Fan Edition' isimi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.