Vega kod adlı hoparlör üstünde çalışmalara rağmen şuan teknik detayları ve özellikleri kesinleşmiş değil. Wall Street Jounal'ın haberine göre, cihazın çıkış tarihi de bu nedenle henüz bilinmiyor.

APPLE DEVREYE GİRİNCE İŞ DEĞİŞTİ

Amazon Echo ile başlayan yarışa, bir zaman sonra Google da Home ile katıldı. Son olarak ise Apple'ın HomePod isimli cihazla bu işe girmesi, piyasayı birbirine sokmuş durumda.

Bu sesle kontrol edilen ve kablosuz ağa bağlanabildiği her noktada kullanılabilen cihazlar, randevu hatırlatma, alarm, e-posta okuma gibi akıllı asistan işlevlerinin yanında, Spotify gibi müzik hizmetlerini açarak şarkı çalma, hava durumu bilgisi verme, akıllı ev cihazlarını kontrol etme gibi birçok farklı işi de görüyorlar.

SAMSUNG ÇİP TEKNOLOJİSİNE DEV YATIRIM

Japon Toshiba ve yerel rakibi SK Hynix ile sektörde kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Samsung, her yıl yonga teknolojilerine 10 milyar dolar civarında yatırım yapıyordu.Güncel yatırımın neredeyse iki misline çıkacak olması ise Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in tarafından gerçekleştirilen çağrıyla ilişkilendiriliyor. 

Moon Jae-in, ülkenin işsizlikle mücadele harekâtı kapsamında dev şirketlere daha fazla iç yatırım yapması çağrısında bulunmuştu. Samsung'un planı ise 2021 yılı itibarıyla 440 bin pozisyon yaratmak olduğu belirtildi.

öte yandan Toshiba dünyanın ikinci büyük NAND hafıza çipi üreticisi olan biriminin satışından gelecek sermaye ile milyarlarca dolarlık zararını karşılamaya çalışacak. Toshiba anlaşmanın önümüzdeki hafta imzalanmasını amaçlıyor.