FIFA 18'in kapağında yer bulan Cristiano Ronaldo, Real Madrid'den farklı bir kulübe giderse, Electronic Arts oyunla ilgili büyük maliyetli revizyonlar yapmak zorunda durumunda kalacak.

Real Madrid'den ayrılma kararının "geri döndürülemez" olduğunu açıklayan Cristiano Ronaldo, Electronic Arts'ın pazarlama grubuna zora sokmuş durumda.

Geçen aylarda E3 adlı oyun fuarında güncellenen oyunu FIFA 18'i piyasaya gösteren şirketin reklamlarının büyük bölümü Ronaldo'lu. Oyuncunun takım değiştirmesi hâlinde, Real Madrid formasıyla göründüğü tüm tanıtım görselleri, reklamlar ve videolar boşa gidecek ve yenilerinin hazırlanması gerekecek.

Bir yandan Pro Evolution Soccer (PES) ile futbol oyunları pazarında ciddi bir rekabet içindeki şirket için bu ciddi bir yatırım anlamına geliyor ve oyunun kâr zarar dengesini etkiliyor.

29 eylülde piyasaya çıkacak olan oyun, 5 Haziran'daki ilk videosunun çıkmasından bu yana ciddi bir tanıtım kampanyasına sahip.

Şirketin transfer durumunda yapacağı en zorlu değişiklik ise oyun kutuları olacak. Kutuların üç ay içinde raflarda olması bekleniyor.

Electronic Arts firmasının tek umudu Cristiona Ronaldo'nun Real Madrid'den ayrılmaması umudu olduğudur.