Play Store’a Ön Kayıt Özelliği Geldi

Google’ın sahibi olduğu Android uygulama marketi Play Store’a aldığı son güncelleme ile yeni bir özellik daha eklendi. Buna göre Play Store’da önceden kayıt olduğunuz uygulamalar artık otomatik olarak yüklenebilecek.

Play Store’a Ön Kayıt Özelliği Geldi

Play Store’a Ön Kayıt Özelliği Geldi

Play Store’da yeni bir dönem başlıyor. Gelen yeni özelliğe göre ön kayıt yaptırdığınız uygulamalar ve oyunlar hazır olduğunda, bu uygulamaları otomatik olarak yüklenebilecek. Özellik şu an için mağazadaki oyunlar için kullanıma sunuldu.

Test ve geliştirilmeleri tamamlanan özellik ön kayıt yaptırdığınız uygulamalar için bildirim alabilecek, böylece uygulama çıkar çıkmaz yükleme işlemini doğrudan yapabiliyor olacaksınız.

Daha önceden kayıt esnasında kullanıcılara beğenebilecekleri diğer oyunlar da gösteriliyordu ancak bu işlev oyunlar için kaldırıldı. Bunun yerine, ön-kayıt seçeneğini seçtikten sonra karşınıza "Hazır olduğunda yükle" ve ardından "Tamam" seçenekleriyle işleminizi tamamlamak mümkün olacak.

Otomatik indirme işlevinin tarafınızca kullanılabilir olduğunu kontrol etmek isterseniz Play Store'da oyunlar bölümüne girin ve ardından, ön kayıta gelin, bir oyun seçin ve ön kayıt seçeneğini işaretleyin.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR