Canlı yayın savaşında Facebook fark ile önünde olsada rakiplerinin Twitter'ın alt kuruluşu olan Periscope, 2016'da 200 milyon canlı yayına ev sahipliği yaptığını duyurdu. ve bu sektörde önemli bir yere sahip. Hatta bir takım Periscope kullanıcıları, çok fazla sayıda kitleleri telefon ekranına kilitlemeyi ve ekranı yüzlerce kalple doldurmayı başarmış durumda. Şimdilerde ise Periscope, video yayıncıların kalple beraber gerçek para almasını sağlayacak Super Hearts işlevini ortaya çıkarıyor.

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen Super Hearts, Periscope yayınında bir simge olarak yer alıyor. Simgeye dokunduğunuzda ekrana gönderebileceğiniz üç farklı Super Hearts türü geliyor. Bu özel animasyonlu kalplerin fiyatları 33, 66 ve 111 "coins".

Muhtemelen "Coin" de nereden geldi bu diyorsunuz. Bu, Periscope'un yeni para birimi ve gerçek parayla satın alınabiliyor. Coin satın alırken ne kadar çok öderseniz, o kadar çok indirim elde ediyorsunuz. 1.050 coin 0,99 dolara satılırken 132.60 coin 99,99 dolara satılıyor. Coin satın aldıktan sonra bunları kullanarak Super Hearts gönderebiliyorsunuz.

Periscope şirketi böylelikle daha çok video yayıncısı siteye çekebilmek için böyle bir uygulama başlattığını kullanıcılarına duyurdu.