ABDli milyarder işadamlarından Elon Musk, bilim dünyasının 5. ulaşım biçimi olarak tabir ettiği ileri gelişmiş teknoloji ürünü Hyperloop yapısına ev sahipliğinde bulunacak olan birinci Avrupa devleti İngiltere’nin olma ihtimali söz konusu.

Saatteki hızı en çok 1126 km hıza varabilen ve böylece gezi esnasındaki alışılageldik tutumlarda değişikliklerin doğmasına yol açacak Hyperloop için İngiltere’de yatırım yapılabilir.

Son zamanlarda Avrupa'da yapılabilecek muhtemel yatırımlarda düşünülmek üzere 7 ülke tespit eden Hyperloop, tasarısı neticesinde İngiltere'nin en uygun ülke olduğu kararına vardı.

KARA, HAVA, DENİZ, TRENDEN SONRA 5. SİSTEM: FIRLATMA

Musk’ın yaptığı açıklamada desteklenen tasarının hayat bulması neticesinde şahsi araçlarla 7.5 saat tutan Londra Edinburgh arası yolun alınması için 50 dk. yeterli olacak.

Hyperloop işleme yöntemi nedir?

Tesla Motors ile otomobil alanında, SpaceX ile uzay alanında birçok innovasyonda adı bulunan ABD’li milyarder işadamı Elon Musk'un hava, deniz, kara ve demiryollarının sonrasında "beşinci ulaşım yolu" adıyla tabir ettiği tasarı, yolcuların bulunduğu taşıma birimlerinin bir yerden bir yere fırlatılması adına hava basınçlı tüplerden meydana gelen bir ulaşım yöntemi geliştirilmesini planlıyor. Bu hızın ise saatte 2200 km’ye varması bekleniyor. Günümüzdeki en hızlı uçağın hızı 926 km.