Kadınların elinde ve Etrafta çok fazla görebileceğiniz simli kılıfların çoğunda büyük tehlikeler olduğu ortaya çıkmış durumda.

ShiftDelete’de yer verilen habere göre özellikle bayan kullanıcıların tercih ettiği simli iPhone kılıfları ve Android kılıfları, deride tahrişe ve farklı sıkıntılara sebep olduğu nedeniyle piyasadan toplatılıyor.

ÇOK SAYIDA KILIF PİYASADAN TOPLANACAK!

MixBin şirketinin iPhone 6, 6s ve 7 modelleri için tasarladığı; telefonu hareket ettirdiğinizde içindeki sıvıyla birlikte simlerin de hareket ettiği kılıflar, sağlığa aşırı derece zarar vermesi sebebiyle toplatıldığı duyuruldu. Hangi kılıfların toplatılan kılıflar arasında yer aldığını ögrenmek için her hangi başvuru merkezi bulunmamaktadır. Fakat MixBin Electronics'den alınan kılıflar bu firmaya teslim edilebilir.

24 DERİ TAHRİŞİ TESPİT EDİLDİ

Toplatılan kılıflardan Şu ana kadar 19’u Amerika Birleşik Devletlerin’de olmak üzere 24 vakaya rastlandı. Bahis geçen vakalarda derinin tahriş olması ve sıvının sızması sonucu yanık oluşan durumlar da var. Adından bahsettiğimiz bu kılıflar, tüm dünyada satışı gerçekleştiriliyor. Bu kılıflar, tüm dünyada satış aşamasında. Tüketicilerin bu kılıflar kullanmayı bırakmaları ve geri ödeme için MixBin Electronics ile temasa geçmeleri öneriliyor.