Oyun hilesi yayınladığı gerekçesiyle kapatılan 3 siteye para cezası yağdırıldı. Karar, Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor.

KALICI ENGELLEME

İzmir Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nde gerçekleşen davada, 3 ayrı web sitesinin erişimi de kalıcı olarak engellendiği duyuruldu.

205 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Mahkeme, Bahsi geçen web sitelerinin kalıcı şekilde erişime engellenmesine, zararın tazmini için davalıların 185 bin 923 TL maddi, 20 bin TL de manevi olmak üzere toplam 205 bin TL tazminat ödemelerine karar verdi.

Öte yandan RTÜK yanıltıcı ve tüketiciyi kandırdığı gerekçesiyle 5 televizyon kanalının lisansını iptal ettiğini duyurdu.5 televizyon kanalının RTÜK kuralları dışına çıktığı için lisansları iptal edildi.

RTÜK, uygun olmayan yayın yaptığı için 10 günlük yayın durdurma cezası verdiği fakat bu cezayı uygulamayan 5 televizyon kanalı için lisans iptal etme yetkisini ilk kez kullandı.

Anadolu Yurdum TV, Genç TV, HLT TV, Son Hedef TV ve Yeni Sinema TV'nin lisansları, RTÜK'ün dün yapılan toplantısında alınan karar ile iptal edildi. Ayrıca TV8'de yayınlanan "İşte Benim Stilim" ve FLASH TV Haber Bülteni'ne de müeyyide uygulandı.