Samsung, kullanıcıları tarafından uzun bir süre beklenen ve öncesinden fotoğrafları sanal ortama sızan telefonu SGalaxy Note 8'i resmen piyasalara tanıttı. New York'ta düzenlenen büyük bir hazırlıkla tanıtılan Samsung Galaxy Note 8’de hangi özellikler mevcut? Fiyatı söylendiği gibi çok mu yüksek olacak? İşte Samsung Galaxy Note 8 hakkında merak edilen soruların yanıtları…

6.3 inç'lik büyük bir ekranı bulunan Galaxy Note 8 en boy oranı bakımından da 18.5:9 ölçülerine sahip. Bu bakımdan Galaxy S8 ve S8 Plus ile aynı özelliği gösteriyor 6.3 inç'lik kavisli ekranı ile beraber 2560x1440 piksel ekran çözünürlüğü bulunan Galaxy Note 8 Quad HD+ ekran teknolojisine sahip.

Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile çalışan Galaxy Note 8, 6 GB RAM özelliği ile geliyor. Böylece anlaşılıyor ki uygulamalar sorun yaşamadan daha hızlı bir şekilde çalışacak.

Telefonun arka tarafında bulunan iki kamera 12 megapiksel özelliğine sahip. Ön tarafta yer alan kamera ise 8 megapiksel. Böylece geniş açılı ve yüksek çözünürlüklü özçekimler yapılabilecek.

GALAXY NOTE 8’İN TÜRKİYE FİYATI VE ÇIKIŞ TARİHİ

Galaxy Note 8 yarından sonra Türkiye çapında ön siparişle satışı gerçekleştirilecek. Telefonun kullanıcılara gelmesi ise 18 Eylül. Galaxy Note 8'in fiyatına gelecek olursak, 4999 TL değerinde. Galaxy Note8 renkleri ise Gece Siyahı, Orkide Grisi ve Altın Sarısı çeşitlerinde piyasaya girecek.